Live Chat Software
Live Chat Software

Atrakcyjne rabaty

od Leroy Merlin

Dowiedz się więcej

Osiedle Niezapominajek

Domy w standardzie NF-40

Dowiedz się więcej

Odkrycie Roku 2014

Laur Klienta za budownictwo energooszczędne.

Dowiedz się więcej

O inwestycji

Osiedle Niezapominajek  to zespół 31 budynków jednorodzinnych i jedyna w Katowicach oferta osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej i wolnostojącej zbudowanego według standardów domów niskoenergetycznych- NF 40. Osiedle zlokalizowane jest w  pełnej zieleni i spokoju części Podlesia z dojazdem od  ul. Niezapominajek. Standard NF 40 to wymagania techniczne stawiane domom mające na celu obniżenie zapotrzebowania na energię cieplną do poziomu 40 kW/m2/rok.  Szacujemy, że koszt ogrzewania  typowego domu na naszym osiedlu nie powinien być większy od 1 650 zł na cały rok. Standard domów na naszym osiedlu  daleko przewyższa wymagania techniczne stawiane obecnie sprzedawanym i budowanym budynkom.  To również poziom techniczny, który jest znacznie lepszy od wymagań technicznych  jakie będą obowiązywały przy zmianie tych warunków  w 2017 r oraz w 2020-2021 r. Obecnie wiele budynków znajdujących się w sprzedaży to domy, które budowane były zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi w 2008 r. Według tych warunków wymaganą  wartością zapotrzebowania na energię było 162 kW/m2/rok. Ostatnio na rynku nieruchomości  pojawiło się niewiele domów, które zbudowane zostały już według nowych warunków technicznych obowiązujących od 2014 r. Dla tych budynków wskaźnik ten ustalony został na poziomie 120 kW/m2/rok. Wynika z tego, że  domy na naszym Osiedlu zużywają kilkakrotnie mniej energii niż inne, dostępne obecnie na lokalnym rynku. Następna  zmiana warunków technicznych planowana jest na 2017 r. Wtedy to budowane domy będą musiały zapewnić zapotrzebowanie na energię cieplną na poziomie 95 kW/m2/rok.  Kolejna zmiana ma nastąpić w 2020 lub 2021 r. Wówczas zapotrzebowanie na energię będzie obniżone do 70 kW/m2/rok.  Standard termiczny naszych domów  pozostanie więc na długo ponad obowiązującymi dopuszczonymi normami zapotrzebowania na energię cieplną. Poniższa tabela przedstawia  porównanie zapotrzebowania na energię według poszczególnych standardów ( liczby w kW/m2/rok)

Oprócz wymagań dotyczących ilości zużywanej energii, każde warunki techniczne określają  wymagania, jakie muszą spełniać poszczególne elementy budynku odpowiadające za utrzymanie ciepła.  Bardzo ważnym jest to, aby wszystkie przegrody w budynku spełniały  warunki, jakie zostały w wykresie  poniżej wskazane. Dopiero wtedy można uznać, że budynek wybudowany według tych zaleceń będzie spełniał  wymagania normy.

Nawet pobieżna analiza powyższego wykresu  wskazuje, że materiały użyte do budowy Osiedla muszą spełniać  rygorystyczne normy termiczne. Jako inwestorzy poświęciliśmy dużo uwagi, by dobrać najlepsze materiały, które będą gwarantowały spełnienie tych norm. Oferta Osiedla  wyróżnia się również tym, że nasze domy, poczynając już od etapu projektowania, podlegały weryfikacji przez uprawnionych audytorów. Efektem ich pracy było umieszczenie osiedla na liście projektów pozytywnie zweryfikowanych przez NFOŚ i GW. Po wybudowaniu, budynki zostaną poddane ponownemu audytowi. Po jego pozytywnym zakończeniu, przyszły właściciel będzie mógł się ubiegać o dopłatę w ramach programu NF 40. Wobec powyższego, oszczędność energetyczna naszych domów to potwierdzony odpowiednimi procedurami stan faktyczny, a nie tylko prosty zabieg marketingowy mający na celu zwrócenie uwagi potencjalnego klienta.

  

 

Bądźmy w kontakcie

biuro@fargogroup.pl